Hard Rock Hotel Maldives

Marka Hard Rock od dawna znana jest na całym świecie dzięki sieci kojarzonych z doskonałą muzyką barów i restauracji. Od kilku lat, pod tym samym szyldem i w tym samym klimacie, powstaje sieć hoteli.

Hard Rock Hotel Maldives to zjawisko na resortowej mapie Malediwów. To podniesienie idei resortu, zabawy, rozrywki, przeżyć, wygody i relaksu do potęgi Hard.

Resort położony jest ok. 15 min drogi motorówką od stolicy Malediwów – Male – w nowoczesnym, wizjonerskim kompleksie The Crossroads. Jest to jedyne w swoim rodzaju miasto na wodzie – połączone drewnianymi mostami wysepki. Na jednej znajduje się energetyczny Hard Rock Hotel, na drugiej wyciszony SAii Lagoon (należący do Hiltona), a na trzeciej – Marina, czyli przystań jachtowa i miasteczko pełne doskonałych restauracji, butików, sklepików, alejek, na których znajdziemy też interaktywne centrum wiedzy o Malediwach, centrum wiedzy o życiu oceanicznym, Event Hall…

Wszechobecna muzyka

Do Hard Rock Hotel wjeżdżamy przez 500-metrowy drewniany most Musikee Footbridge. Przed nami wyjątkowe miejsce, którego znakiem rozpoznawczym jest wszechobecna MUZYKA, a dokładniej: ŚWIETNA MUZYKA – jej właśnie podporządkowane jest tutaj wszystko. Architektura i wystrój całego kompleksu, w tym willi oraz apartamentów, ich nazwy, atmosfera, światło… mamy się czuć jak gwiazdy świata muzyki na wakacjach. Resort zatrudnia specjalnego managera, odpowiedzialnego za ten element: począwszy od muzyki, którą słyszysz w recepcji, restauracji, na basenie (również pod wodą), a kończąc na tej, której słuchasz w willi czy apartamencie.

Wprowadzając się do willi, poprzez interaktywny ekran, wybierasz swój ulubiony gatunek muzyczny, który będzie towarzyszył Ci przez cały pobyt (lub do momentu, kiedy zechcesz go zmienić). Doskonałe nagłośnienie pozwala rozkoszować się świetnej jakości dźwiękiem zarówno podczas kąpieli w wannie, jak i kąpieli słonecznej z tyłu willi, przy plaży. Jesteś muzykiem, grasz na instrumencie? A może lubią to Twoje dzieci? W trakcie pobytu możesz skorzystać z instrumentów dostępnych w hotelu – prywatna jam session na gitarze Fender® brzmi dobrze, prawda?

Na terenie resortu znajduje się, oprócz klubu dla dzieci Roxity Kids Club®, specjalny muzyczny Teen Spirit® Club dla nastolatków – tak, nazwa nawiązuje do tytułu piosenki Nirvany. Tutaj, w kilku oddzielnych budynkach, mieszczą się specjalne sale do nauki gry na profesjonalnych instrumentach, do przesłuchań i nagrań muzycznych, do występów artystycznych i zajęć plastycznych. Dzieci potrafią spędzać tu całe godziny… A na koniec pobytu prezentują rodzicom efekty swojej kreatywności! Dla najmłodszych dzieci jest także przepiękna sala zabaw z pokojem ciszy, gdzie maleństwa mogą bezpiecznie spędzić czas bez rodziców, pod profesjonalną opieką. Infrastruktura dla dzieci i nastolatków jest tutaj naprawdę imponująca.

Inną niepowtarzalną cechą Hard Rock Hotel jest panująca tu nieformalna i pełna luzu atmosfera, zachęcająca do zabawy i aktywnego spędzenia czasu. Wszyscy ubrani są w wygodne i swobodne szorty lub dżinsy oraz koszulki z logo Hard Rock. Pracuje tu wielu młodych Malediwczyków, zatem serdeczność i poczucie humoru w parze z doskonałymi manierami mamy zagwarantowane.

Po całym terenie resortu możemy poruszać się hipsterskimi rowerami – stoją w różnych miejscach. Można je brać i zostawiać gdziekolwiek nam wygodnie. Są do dyspozycji gości bezpłatnie. Również bezpłatnie możemy korzystać z siłowni Body Rock®, a pamiątki kupimy w Rock Shop®.

Luksus i luz

Obok basenu znajduje się łąka, a wokół niej namioty, w których leżymy na podwyższonych, miękkich materacowych łóżkach – namiot można zamknąć i zdrzemnąć się w ciągu dnia, jeśli na przykład atrakcje i wieczorne imprezowanie pozostawi w nas ślad na drugi dzień…

Hard Rock Hotel nastawiony jest na doświadczenia, przeżycia, na wspólne spędzanie czasu. Pod tym kątem zorganizowano też sam pobyt w resorcie. Opcje wyżywienia od podstawowej (nocleg ze śniadaniem) po najpełniejszą (all inclusive) dają gościom zarówno możliwość pozostania na terenie resortu i korzystania z tutejszych restauracji i barów, ale również zachęcają do wyjścia poza resort do Mariny, gdzie w ramach wykupionego w Hard Rock Hotel pakietu goście mogą stołować się w tamtejszych restauracjach. Śniadania zawsze serwowane są w hotelowej restauracji Sessions. Miejsce na pozostałe posiłki goście mogą wybierać dowolnie spośród 12 restauracji zlokalizowanych w resorcie i w całym kompleksie The Crossroads. Warto podkreślić, że w podczas pobytu w Hard Rock’u skosztujemy kuchni z całego świata w restauracjach takich jak Ministry of Crab, Shell Beans, Hooseberry czy znanej z Ibizy, cudownej Café del Mar.

Projekty willi i apartamentowców zaskakują – ascetyczną i niepozorną formą na zewnątrz oraz przestronnymi, nowoczesnymi, kolorowymi wnętrzami, które dzięki przeszkleniom i lustrom dostają jeszcze więcej powietrza i światła. Niczego nam tutaj nie zabraknie, przemyślano każdy szczegół, a jakość otaczających nas sprzętów, akcesoriów i kosmetyków to pełne pięć gwiazdek w standardzie. Łazienki przypominają garderobę gwiazdy rocka – lustra otoczone białym światłem, kolorowe oświetlenie prysznica w niektórych willach… W rodzinnych apartamentach Silver Suite dla dzieci przygotowano pokój na antresoli z piętrowym łóżkiem i własną łazienką, w której znajdziemy nawet szlafroki dostosowanie do wzrostu pociech. Niektóre wille mają otwarte pokoje kąpielowe na powietrzu. Wille na wodzie podzielono na kilka kategorii, w tym wille Platinium z hamakiem lub z basenem, rodzinne Rock Royalty z basenem, dwiema sypialniami i łazienkami, oraz jedna Rock Star Villa, która jest najbardziej rockowo-luksusowym miejscem do odpoczynku i zabawy dla dużej rodziny lub grupy przyjaciół z własną przystanią, prywatnym basenem, stołem mikserskim, salą gier…

Trudno jest opisać wszystko, co sprawia, że Hard Rock Hotel jest miejscem zasługującym na naszą najwyższą rekomendację. W tym resorcie odnajdą się zarówno amatorzy zabawy, dobrej muzyki, imprez w klimacie Ibizy, pysznego jedzenia i swobodnego wypoczynku, jak i rodziny, stawiające na aktywny relaks, wspólne spędzanie czasu i tworzenie niepowtarzalnych wspomnień. Tutaj zresetujemy głowę i odpłyniemy choć na chwilę na lazurowych falach.

Czy to na nocleg przed kolejnym lotem, czy długi rozrywkowy weekend albo wakacje z najbliższymi… Każdy odnajdzie tu swój rytm i klimat. Za to polubiłam Hard Rock Hotel i właśnie to chcę Wam polecić, jeśli na Malediwach szukacie rozrywki w najlepszym stylu.