Kuramathi

Kuramathi Maldives zbudowano na przepięknej, dużej i pełnej zieleni wyspie, zakończonej malowniczym sand bankiem. Do położonego w Atolu Ari resortu docieramy wodolotem lub komfortową, klimatyzowaną, dużą łodzią motorową (rejs trwa ok. 1,5 godziny).

Z uwagi na spore przestrzenie do pokonania pomiędzy różnymi częściami wyspy, została ona podzielona na kilka stref. W każdej z nich goście mają swoją własną recepcję, restaurację, bar. Oczywiście możemy poruszać się po całym obszarze resortu, natomiast dla wygody gości w obrębie każdej strefy domków stworzono wygodną i praktyczną infrastrukturę.

Wyspa i atrakcje

Kuramathi zachwyca zielenią i lazurem laguny. Wyspa jest wyjątkowo malowniczo położona. Nie grozi nam tutaj nuda – bary czynne są do późnej nocy, muzyka na żywo zachęca do zabawy. Animacje i wycieczki są dostępne zarówno w ciągu dnia, jak i podczas długich wieczorów. Jednocześnie, dzięki swemu rozmiarowi, resort zapewnia także spokój i ciszę tym, którzy właśnie tego szukają na Malediwach. Do niektórych restauracji z uwagi na ich intymny i kameralny charakter, nie mają wstępu malutkie dzieci. 

Być może nie mają one wstępu do tych eleganckich miejsc, ale w zamian resort przygotował dla małych gości wspaniały klub Bageecha Kids Club z własnym odpowiednio zaprojektowanym basenem, salami zabaw, opiekunkami i animacjami zaplanowanymi na cały tydzień. Na terenie resortu funkcjonuje także Eko Centrum, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą dowiedzieć się cennych informacji na temat życia oceanu, ochrony cennych gatunków i rafy koralowej oraz o historii archipelagu Malediwów.

Doskonały klimat

Kuramathi to bajeczne widoki, romantyczne plaże i wszechogarniający błękit oceanu. Na uwagę zasługuje tutaj też wyjątkowo piękny infinity pool i rozciągające się z niego widoki oraz malowniczy sandbank, którym kończy się wyspa.

Doskonale wyposażone wille, niezależnie od kategorii, usatysfakcjonują każdego. Różnią się klimatem, aranżacją przestrzeni, ale w każdej czujemy się komfortowo i swobodnie. Przemiła obsługa dokłada wszelkich starań, aby spełniać oczekiwania gości i służyć im pomocą na każdym kroku. To miejsce zasługuje na najwyższe oceny. Czuć tutaj profesjonalizm i doświadczenie, a jednocześnie serdeczność. Personel stanowią młodzi ludzie z całego świata – weseli, kontaktowi. Muzyka na żywo, wykonywana przez energiczny zespół, robi świetne wrażenie i gwarantuje dobrą zabawę wieczorami. W resorcie skosztujemy także przepysznej kuchni z różnych stron świata, a do wyboru mamy kilka przepięknych restauracji, dostępnych w ramach pakietu All Inclusive Select.