Reethi Faru

Reethi Faru położony jest w Atolu Raa w odległości około 45 minut drogi szybką motorówką od krajowego lotniska na Dharavandhoo. To nowiutki i pełen zieleni resort, zapewniający zarówno spokój, ciszę i doskonałe warunki do odpoczynku, jak i świetną infrastrukturę do uprawiania wszelkich sportów (lądowych i wodnych) i nurkowania. Rafa znajduje się tuż przy brzegu, więc nawet snorkowanie wprost z plaży jest atrakcją. 

Piękna wyspa

Najbardziej ujmujące w resorcie jest otoczenie – zewsząd otula nas przyjemna zieleń – ta dziewicza, zastana na wyspie, jak i zaaranżowana przez resort. Znajdziemy tutaj śliczne plaże, romantyczny sand bank, nastrojowe alejki skryte pod liśćmi palm, ogrody, ale także świetnie wyposażoną, nowoczesną siłownię z widokiem na ocean, salę sportową to siatkówki, koszykówki, squash’a, piękny infinity pool, pokój gier, jedno z największych centrów sportów wodnych i świetnie zorganizowane i zarządzane centrum nurkowe (jako nurek doświadczony w nurkowaniu na Malediwach byłam pod wrażeniem).

Na spragnionych restartu i pełnego relaksu czeka śliczne, kameralne SPA. Po całej wyspie poruszamy się pieszo, pozwalając stopom rozluźnić się w przyjemnym, bialutkim i miękkim piasku. Ogromnym atutem resortu jest brak okalającego falochronu, z którym często mamy do czynienia w innych resortach. Tutaj możemy podziwiać niezakłócone, ciągnące się po horyzont i zapierające dech w piersiach widoki i zachody słońca. 

Relaks dla ciała i duszy

Wille w Reethi Faaru to świetne połączenie mądrego wykorzystania przestrzeni z przyjemnym designem. Półotwarte łazienki z deszczownicą pod gołym niebem i klimatyczne mozaiki sprawiają, że czujemy się tutaj przytulnie i wyjątkowo. Każda łazienka posiada także prysznic wewnętrzny, a większość komfortową wannę. Doskonałe wyposażenie, akcesoria, kosmetyki – nie zabraknie nam tutaj niczego. Wystrój jest dyskretny i elegancki, ale nie przytłaczający. Dużo jest tu drewna i piaskowej mozaiki, a przede wszystkim roślinności. Jest to przepiękny zakątek Malediwów…