CO TO JEST WYSPA LOKALNA?

Malediwy to państwo wyspiarskie, położone na około tysiącu dwustu wyspach na Oceanie Indyjskim. Wyspy zamieszkałe przez lokalną ludność – Malediwczyków – to właśnie wyspy lokalne. Jak nasze miasta, miasteczka, wioski.

Wysp – miast jest stosunkowo niewiele. Zdecydowaną większość stanowią małe wioski, zwykle skryte wśród zieleni, w głębi wyspy. To najmilsze i najbardziej niezmienione duchem czasu miejsca, w których poczujesz tradycję i kulturę tego subtelnego kraju.

Od 2009 roku rząd malediwski wyraził zgodę na przyjmowanie turystów przez mieszkańców lokalnych wysp. Od tamtej pory wolno im budować pensjonaty (tzw. guesthousy) i prowadzić własny turystyczny biznes. Standard guesthousów jest bardzo różny - od prostych budżetowych pokoików aż po luksusowe apartamenty czy wille.

Ponieważ religią Malediwów jest Islam, na wyspach lokalnych (w odróżnieniu od resortów) nie można kupić alkoholu. Jest on całkowicie zakazany i niedostępny. Ponadto obowiązuje tu odpowiedni strój - należy mieć zakryte kolana i ramiona. Opalanie się i pływanie w bikini jest możliwe jedynie na tak zwanych bikini beach - plażach wydzielonych specjalnie dla turystów.

Serdeczność i życzliwość Malediwczyków oraz rajskie otoczenie w połączeniu z atrakcyjnymi cenami sprawiają, że ten sposób podróżowania na Malediwy staje się z roku na rok coraz bardziej popularny. Pozwala on poznać wspaniałych, gościnnych ludzi, doskonałą kuchnię, bogactwo smaków egzotycznych owoców, roślin, ryb.

Pensjonaty oferują także wiele ciekawych wycieczek i aktywności. Tutaj możesz naprawdę poczuć, czym są Malediwy i zobaczyć z bliska unikalną kulturę rdzennych mieszkańców archipelagu.

A TO NASZE ULUBIONE WYSPY LOKALNE

Odezwij się do nas - czekamy!

Odezwij się do nas - czekamy!