Maamigili Reef Relocation Project

Cześć! Mamy chwilę czasu, żeby dać Wam znać, jak idą prace przy projekcie. Do tej chwili przenieśliśmy ponad 600 koralowców. Część z nich jest już posadzona na stelażach a część znajduje się wciąż na resting tables gotowa do posadzenia. Ponadto, posadziliśmy w naszej szkółce ponad 300 małych fragmentów koralowców – pierwsza szkółka jest już w 100% zapełniona!

Nowe resting tables

Co dalej? Nowe resting tables są już gotowe i czekają na koralowce, tak samo mamy gotowe trzy nowe stelaże. Nowe stelaże mają nowy design – dziękujemy Coral Reef Care za wskazówki i dzielenie się Waszymi doświadczeniami! Postanowiliśmy również skorzystać z ich doświadczeń i zmodyfikować procedurę przenoszenia koralowców z rafy Maamigili do laguny wyspy Dhigurah. Do tej pory po jednym lub dwóch dniach od przeniesienia i umieszczenia na resting tables, sadziliśmy koralowce na stelażach, co zajmowało mnóstwo czasu. Dlatego nie mogliśmy częściej przewozić koralowców z Maamigili. Martwiło nas to, ponieważ jakość wody jest tam bardzo słaba, więc koralowce chorują i umierają. Dlatego postanowiliśmy przygotować tak dużo resting tables i przywieźć tak dużo koralowców jak tylko damy radę. W ten sposób chcemy przenieść 1800 koralowców. Po przeniesieniu wszystkich będziemy stopniowo sadzić je ns stalażach.

Pracujemy również nad nowym pomysłem mocowania większej ilości massive end encrusting corals na stelażach.

Nowe resting tables są już gotowe i czekają na koralowce, tak samo mamy gotowe trzy nowe stelaże. Nowe stelaże mają nowy design – dziękujemy Coral Reef Care za wskazówki i dzielenie się Waszymi doświadczeniami! Postanowiliśmy również skorzystać z ich doświadczeń i zmodyfikować procedurę przenoszenia koralowców z rafy Maamigili do laguny wyspy Dhigurah. Do tej pory po jednym lub dwóch dniach od przeniesienia i umieszczenia na resting tables, sadziliśmy koralowce na stelażach, co zajmowało mnóstwo czasu. Dlatego nie mogliśmy częściej przewozić koralowców z Maamigili. Martwiło nas to, ponieważ jakość wody jest tam bardzo słaba, więc koralowce chorują i umierają. Dlatego postanowiliśmy przygotować tak dużo resting tables i przywieźć tak dużo koralowców jak tylko damy radę. W ten sposób chcemy przenieść 1800 koralowców. Po przeniesieniu wszystkich będziemy stopniowo sadzić je ns stalażach.