Luksus w harmonii z naturą

Luksus w harmonii
z naturą

Misja Love Maldives

Zrównoważona turystyka + -

Luksusowe hotele z zrównoważonym podejściem to doskonałe miejsce na podróż. Pozwalają cieszyć się komfortem, jednocześnie dbając o planetę. Odpowiedzialna turystyka, luksus i ochrona środowiska idą w parze, oferując wyjątkowe wrażenia i przyczyniając się do lepszego jutra. Na tej stronie znajdziesz katalog wyłącznie tych miejsc, które oferując ekskluzywne doświadczenia dbają o zasoby Ziemi.

Edukacja i świadomość + -

O tym jaką rolę w naszym życiu odgrywają rafy koralowe opowiadam na spotkaniach z dziećmi w szkołach i przedszkolach. Edukacja dzieci o konieczności dbania o morza i oceany to inwestycja w przyszłość. Uświadamiając młodsze pokolenia, budujemy świadomość ekologiczną i wzbogacamy ich zrozumienie roli oceanów w życiu na Ziemi. To inspiruje do działań na rzecz ochrony tych cennych ekosystemów i zapewnia czyste, zdrowe środowisko dla przyszłych pokoleń.

1% na wsparcie Fundacji Coral Mission + -

1% z każdej wycieczki zarezerwowanej w Love Maldives trafia na konto Fundacji non profit Coral Mission, która w sposób godny podziwu ratuje koralowe na Malediwach tworząc szkółki oraz dokonując relokacji żywych koralowców z miejsc, w których grozi im śmierć. Nasza pomoc jest niezwykle ważna, bo dzięki niej Fundacja finansuje paliwo do łodzi którą transportują żywe koralowce z miejsc zagrożonych, sprzęt niezbędny do tworzenia szkółek a także ludzi, którzy każdego dnia dbają o ich prawidłowy wzrost.

Ratunkowe przenoszenie rafy koralowej + -

Dlaczego przenoszenie rafy? Na Malediwach brakuje lądu – ponad 99% powierzchni kraju stanowi ocean. A jednocześnie ląd jest głównym źródłem dochodu – bezludne wysepki wynajmowane są zagranicznym inwestorom z przeznaczeniem pod budowę resortów. Jednocześnie w najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach bezludnych wysepek już brakuje. Dlatego rząd coraz częściej wydaje zgody na tworzenie sztucznych wysp. A sztuczne wyspy usypywane są na płyciźnie – czyli w praktyce na rafie koralowej.

Szkółka koralowców + -

Fundacja zaczęła od stworzenia szkółki koralowców. Zbierają małe fragmenty korali, przypadkowo ułamane przez snorkujących turystów. Sadzą je w szkółce, na specjalnych linach. Tu, regularnie pielęgnowane i czyszczone, w częściowo kontrolowanych warunkach mogą rosnąć aż do momentu gdy będą wystarczająco duże aby przesadzić je na docelowe miejsce na rafie

Dlaczego wspieram Fundację Coral Mission? + -

Uwielbiam Malediwy. Uważam, że każdy, kto tylko ma możliwość powinien przynajmniej raz w życiu ich doświadczyć. Niestety, środowisko naturalne na świecie cierpi przez rosnące ekspansję cywilizacji. Nie mogę jej zatrzymać, ale to co mogę, robię. Uważam, że współudział w ochronie i ratowaniu raf koralowych na Malediwach, kraju, który od blisko pięciu lat promuję w Polsce, to moja powinność.

Jak Ty możesz pomóc? + -

Już sama Twoja podróż zorganizowana przez Love Maldives, to realna pomoc dla rafy. Ale jeśli zechcesz dodatkowo wesprzeć działania Fundacji, możesz to zrobić na stronie coralmission.org